Dlaczego warto wbrać oprogramowanie  HYBRIMIN®?

Szukając informacji w Internecie, w dzisiejszych czasach można znaleźć wielu dostawców oprogramowania do obsługi pasz. Większość z nich bazuje na tabeli programu Excel. To rozwiązanie jest zasadniczo zawsze prawidłowe, jeżeli użytkownik dobrze radzi sobie z obsługą Excela i potrzebuje obliczania zaledwie kilku porcji lub mieszanek rocznie. W takim przypadku zakup profesjonalnego oprogramowania czasami nie jest wręcz opłacalny. Głównym problemem jest jednak często bardzo
arbitralna struktura tabel programu Excel, co utrudnia pracę i szybkie uzyskanie wyniku.

Gdy trzeba codziennie obliczać lub optymalizować receptury, warto zawsze rozważyć zakup profesjonalnego oprogramowania. Szkoda czasu na zajmowanie się samodzielnym programowaniem dobrego programu do obsługi pasz. Nakład pracy, jaki należy w to włożyć, jest stale niedoceniany, a problem zawsze tkwi w szczegółach (oprogramowanie HYBRIMIN® składa się z wielu milionów wierszy kodu źródłowego!). (A kto dziś jeszcze samodzielnie buduje traktory?)

Różnica w stosunku do oferowanych komercyjnych programów do obsługi pasz polega również na ich aktualności. Często zdarza się, że program został opracowany w przeszłości i po 10 latach jest nadal dostępny w ofercie w niezmienionej formie. Żywienie zwierząt nie jest jednak nauką stałą, podlega ciągłym zmianom. Osoby zainteresowane profesjonalną pracą w tej dziedzinie powinny wybrać producenta, dla którego jest to obszar jego głównej działalności, a nie jeden z wielu innych produktów programowych. Z tego względu potrzebne są także regularne aktualizacje.

Jeżeli zdecydowano, że potrzebne będą liczne regularne obliczenia, przy wyborze dobrego oprogramowania do obsługi pasz należy zawsze kierować się tym, czy trzeba wcześniej wyspecjalizować się w informatyce, czy też program jest na tyle prosty w obsłudze, aby można było skoncentrować się na żywieniu zwierząt i obliczaniu pasz. Oferowane rozwiązania znacznie różnią się pod względem nakładu pracy przy nauce obsługi i prostoty technicznej.

Kontakt…